AYLIK YEMEK MENÜLERİ

Anasayfa / sağlık / AYLIK YEMEK MENÜLERİ
aylık yemek menüleri

yemek menüleri

Yemek menüleri, Bir öğünde servis edilmesi düşünülen yemeklerin listesini anlatmak için kullanılır. Yemek Menüleri, fiks yemek menüleri, alakart yemek menüleri, tabldot yemek menüleri veya seçmeli olabilir. Fiks  yemek menüleri ifadesi, servis edilecek yemeklerin listede belirtilenler olduğu seçme şansı olmadığı durumları anlatmak için kullanılır. Fiks  yemek menüleri genellikle yemek listesi sabit ve fiyatı belirli restoranlarda kullanılır. Alakart  yemek menüleri, listede belirtilen yemeklerden istenilen seçilebildiği durumu ifade eder. Tabldot yemek menüleri ise genellikle kamu kuruluşlarında sunulan üç, en fazla dört kapla sınırlı menüleri anlatmak için kullanılır.

günlük yemek menüleri

Günlük yemek menüleri yemek firmalarının ilgili gün hangi yemeği çıkaracaklarını beyan etmesi ve günlük düşünülen yemek menüsüdür.

haftalık yemek menüleri

Haftalık yemek menüleri genellikle tabldot firmaları veya catering firmalarında olmaktadır. Haftalık yemek menüleri haftanın 5 iş günü yada tüm 7 günü olmak suretiyle  iki guruba alınmaktadır. Haftalık yemek menüleri veren firmalar her hafta farklı yemek menüleri sunmaktadırlar.

aylık yemek menüleri

Aylık yemek menüleri yemek firmalarının müşterilerine sunduğu aylık yemek listesi şeklinde bütün bir ay sunulacak yemeklerin görünebilmesi için çıkartılmaktadır. Büyük firmalar aylık yemek menüleri şeklinde çalışmaktadırlar. Aylık yemek menüleri sunan firmalarda tabldot yemeği catering, hazır yemek, paket yemeği, cenaze yemeği, toplu yemek, düğün yemeği, işyeri yemeği vs. şeklinde değişik türlerde yemek menüleri hizmet çeşlitleri vardır.

catering yemek menüleri

catering yemek menüleri özel catering yemekleri sunan firmalar tarafından verilmektedir. catering yemek menüsü toplu yemek sunan catering firmaları tarafınca özel olarak hazırlanmaktadır.Bu tür işyerlerinde yemek daveti yemek organizasyonları yapılmaktadır. Düğünler, nişan, doğum günü, gibi pek çok davet ve organizasyonlarda iyi bir hizmet çıkaran catering firmaları, toplu yemek olarak hizmet verirler. Yine en çok da bu organizasyonlarda misafirlere ikramda yine bu firmalar bulunmaktadır. Her açıdan kolaylık sağlanmakatdır bu şekilde. Zaman, sağlık, hijyen, kalite, hizmet hepsini bir arada sunmak da onların yaptıkları işin kalitesini göstermektedir diyebiliriz. Çünkü herkes biliyor ki büyük organizasyonlar yapılacağı zaman, bu işin en büyük çilesi olan yemek yapma işlemi çok zordur ve bu firmalar sayesinde daha kolay bir durum olmaya dönmüştür. Dolayısıyla açık yüreklilikle tavsiye edilebilir ki bu organizasyonları düzenlerken, büyük bir yükten kurtulmak adına en uygun bir catering firmasıyla anlaşmak her açıdan işleri kolaylaştıracaktır. Bu yüzden bu tarz davetler vermeden önce, yemek için de ayrı bir araştırma yaparak, güvenle temin edebileceğiniz firmalar bulabilirsiniz elbette. Kesinlikle hizmet konusunda sizler için çok büyük bir kolaylık olacaktır.

özel yemek menüleri

özel yemek menüleri siparişe özel çıkartılan taleple sınırlı olan yemek menüsüdür.

misafir yemek menüleri

misafir yemek menüleri genellikle catering firmalarında sunulmaktadır. catering firmaları, genellikle kişi başı ücret söylerler ve dolayısı ile siz de fazla masraf yapmak durumunda kalmazsınız böylelikle. Veya en korkulan durum olan aç kalan misafirler gibi tatsız bir durum yaşamazsınız bu şekilde. Bu şekilde büyük ya da küçük bir yemek organizasyonu, şekli ile nasıl bir konsepti tasarladığınıza bağlı olarak farklılıklar gösterip daha da şık ve anlamlı durabilir

örnek yemek menüleri

örnek yemek menüleri özel yemek taleplerine sunulan numune yemek menüsüdür. Burada amaç kaliteyi ölçmektir.

toplu yemek menüleri

toplu yemek menüleri tabldot firmalarının bir hizmetidir. Tabldot firmaları işyerlerine toplu yemek hizmeti servis etmektedir. Toplu yemek işi yapan yemek firmaları düğünlere, cenazeye, işyerlerine, açılışlara, davetlere, toplantılara, ramazan yemeklerine hemen hemen heryere toplu yemek menüleri listeleri sunabilmektedirler.

hazır yemek menüleri

hazır yemek menüleri günümüzde ortaya çıkan yemek menüsü çeşitidir. Tabldot yada porselen yemek kabı kullanılmadan, PP yemek kabı yani Modifiye atmosfer teknolojisiyle ambalajlanmış ve polipropilen kapta tüketime sunulan ve hızlı ulaştırılan yemek menüsü şeklidir.

ramazan yemek menüleri

ramazan yemek menüleri toplu yemek gurubuna girmektedir. Ramazan aylarında tabldot firmalarının organize ettiği veya Belediyelerin organize ettikleri yemek menüsüdür. Ramazan yemek menülerinde genellikle PP tabldot kullanılmaktadır.